KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797115
nr 1479 7115
Hans Osvald Larsson
(1915-1973), Sverige
Oljemålning, "Lena tröstar", flicka och man. Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Olja på pannå, 27x29 cm, yttermått inklusive ram: 39x41 cm
Hans Osvald Larsson, svensk målare född 1915, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:50:45
14/7 14:44:40
300 kr
18/7 19:39:18
Hans Osvald Larsson
Läs mer om Hans Osvald Larsson